Psychoterror

Punkansambel PSYCHOTERROR tuli kokku kevadel 1991. Algkoosseisu kuulusid: Freddy - laul, Müül - bass, Uims - kitarr, Andres Aru - trummid. Tänaseks on asutajatest bändi jäänud Freddy ja Uims.
1992. aastal lahkus bändist Andres Aru. Tema asemele asus Tõnu Poopuu, kes lahkus varsti pärast esimese albumi "Tusk.Töötus.Armetus" salvestamist. Uueks trummariks sai Kohtla-Järvelt pärit andekas noor rütmimasinist Sven Liba. Bänd sai hoo sisse ning salvestas kaks klassikalist albumit "Viva la Revolucion" (1995) ja "Chaos City" (1996) ning pälvis oma skandaalse käitumisega vastuolulist tähelepanu.  1998 liitus bändiga teine kitarrist Sven Kimmel (Mozg). Uue kitarristi tulekuga sai bänd juurde metal-mõjutusi ning salvestas albumi "Cheap Holidays". Kui bassist Müül aastal 2000 bändist lahkuda otsustas, hakkas taas nelikuks muutunud bändis kontsertidel bassi mängima Uims. Tollal esines Psycoterror rohkem Lääne-Euroopas kui Eestis. Aastal 2002 avaldas oma esimese väljaandena Psycoterrori CD "Punks in the City" uhiuus Saksamaa label "Disco Hater Records". 2004. aastal nägi ilmavalgust üllitis nimega "Straight To The Point", mis ilmus kassetina Venemaa DIY lable'i all Karma Mira Records. Aastal 2006 ilmus Jaapanis Psychoterrori kogumik "Estonian Survivors". Uut eestikeelset matejali on Psychoterroril ilmunud sel sajandil kaks plaaditäit, 2005. aasta hakul nägi ilmavalgust "Freddy, löö esimesena!", selle järg "Anarhia ja dekadents" ilmus 2006. aastal. Bändil on varuks ka seni avaldamata stuudiomaterjale ja varajasi lindistusi. Stuudioplaat "Parma Karma" ilmus 2010. aasta veebruari lõpus. 2011. aasta lõpuspoolel ilmus bändil uus plaat "XX".
Oma algusaegadel sai Psychoterror inspiratsiooni vanamoelisemalt kõlavatelt bändidest Extreme Noise Terror ja varajane Napalm Death, kuna aga selline liin ei osutunud bändile sobivaks, siis 1994. aastal pöörduti lõplikult traditsioonilisema pungi poole, innustatuna näiteks bändidest The Stooges ja Undertones.  Kuigi Psychoterrori muusika on läbi aegade kantud selgelt äratuntavast punk-vaimust, ei ole bänd pidanud paljuks lubada oma muusikasse ka ska, pscychobilly, garage-rocki, metal'i, new wave'i ja rock'n'rolli mõjusid.

Psychoterrori kooseis:
Freddy Grenzmann – vokaal
Sven „Mozg“ Kimmel – kitarr
Lauri „Uims“ Leis – bass
Sven Liba – trummid

Allikad:
Psychoterror Facebookis
Psychoterror Myspace'is
Psychoterror Youtubes's